Štandardy bytov

Štandard bytu v projekte Mezonety Hviezdoslavova ulica Poprad

Jednotlivé byty v projekte MEZONETY HVIEZDOSLAVOVÁ budú developerom odovzdávané v štandarde typu: HOLO BYT.

V bytoch budú kompletne zrealizované:

  • Sadrokartónové podhľady a steny
  • Finálne výspravky
  • 3 x vybielené resp. vymaľované steny a stropy.
  • V každom byte bude zhotovená kompletná elektroinštalácia
  • Osadené vypínače svetiel a elektrické zásuvky
  • Stropné rozvody vrámci svietidiel budú ukončené VAGO svorkovaním.

Okná

Okná v rámci jednotlivých bytov dodáva firma DRUTEX PLAST , typ IGO ENERGY. Jedna sa o vysokokvalitne energeticky šetrné okná s 7. komorovým profilom a pokovaným 3-sklom. Farebné riešenie okenných rámov z exteriéru antracit, interiér biela farba. V miestach východu na balkóny budú osadené posuvné Francúzke balkónové dvere s kompletným vysokokvalitným kovaním v posuvných profiloch s viacpolohovým otváraním.

Strešné okna v podkrovnej časti sú v projekte plánované značky FAKRO. Pre miestnosti s vyššou vlhkostnou ako je kúpelňa budú osadené strešné okná so špecifikáciou do vlhkého prostredia.

Rozvod vody, kanalizácia a odvetranie

Rozvody vody, kanalizácie a odvetrania budú vyhotovené v plnom profile, po body napojení bateríí a sanity. Vo WC budú osadené podomietkové WC systémy Geberit (bez finálnej sanity). Pripravené budú všetky body napojenia ventilácií vrámci toaliet, kúpelní a kuchýň.

Kúrenie a ohrev vody

Kúrenie a ohrev teplej vody je riešený pre každý byt samostatne vlastným plynovým kondenzačným kotlom značky Protherm 25KKZ42-A tiger Condens. S Vlastnou digitálnou jednotkou osadenou na stene v jednotlivých bytoch kde si bude môct budúci uživateľ plne navoliť systém, rozsah či čas vykurovania. A tým plne ovládať svoju tepelnú pohodu ci finančné výdaje.

Povrch podláh a stien

Podlahy budú ukončené anhydrydovou (sádrovou) niveláciou na ktorú bude možná už priama konečná inštalácia podlahy resp. obkladu.

Povrchy stien budú ukončené sadrokartonovým obkladom, a natreté následným 3x bielym náterom.

Strešný systém

Strecha objektu je v projekte plánovaná systému BLACHOTRAPEZ RETRO 25, kde sa jedna o vysokokvalitný uzamykací strešný profil, bes priameho styku sktrutiek s exteriérom. Sterilný plech je plánovaný na strechu Nemeckej výroba Thyssen Krupp s 35 ročnou zárukou.

Tepelná izolácia

Zateplenie Objektu bude realizované uceleným zateplovacím systémom Polyform EPS 100 o hrúbke 10 cm šo spolu s výplňou SIP PANELU predstavuje zateplenie o hrúbke 23 cm! Čo ponúka vysokú energetickú efektivitu a nadštandardné nizkoenergetické podmienky.

Fasáda

Fasáda a jej jednotlivé detaily budú ukončene fasádnou ušlachtilou „zatieranou“ colorolizovanou omietkou CEMIX, ktorá sa vyznačuje mimoriadnymi vlastnosťami ako sú: Krycia dekoratívna a ochranná vrstva vonkajších kontaktných zatepľovacích systémov (ETICS). Vynikajúca stálosť farieb. Zabezpečuje paropriepustný a vodoodpudivý povrch s vysokou pevnosťou. Za bežných podmienok odolná voči hubám, riasam a machom.

Výrobca Cemix patrí k lídrom na trhu omietok a fasádnych systémov.

Parkovanie

Parkovanie je možne na novovybudovanom priľahlom parkovisku cca 30 m od objektu. Každý kupujúci obdrží od developera ako BONUS ročné predplatené parkovanie pre jedno vozidlo v stráženom oplotenom areáli Obchodného domu Prior so vstupom na parkovaciu kartu. Parkovisko sa nachádza rovnako 30 m od bytového domu.